The perfect flowers for your perfect day

The perfect flowers for your perfect day

 

Kwiaty. Potrafią wyrazić więcej niż tysiące słów.
Mają w sobie siłę przekazu, wyrażania uczuć, przekazywania myśli i nastrojów. Pomagają nam mówić.

Dziękuję. Kocham Cię. Przepraszam.
Cieszę się, że jesteś.

 

Dają nam tyle radości. Przypominają najpiękniejsze chwile w życiu. Najpiękniejsze i najważniejsze.
Ich zapachy przenoszą nas w inną czasoprzestrzeń.
Można godzinami o nich rozmawiać i godzinami na nie patrzeć. Uspokajają.
Wiosna, lato i wczesna jesień to dla nas najbardziej intensywny czas. To właśnie wtedy, od maja do końca września, najwięcej par decyduje się związać ze sobą na całe życie.

Nie może zabraknąć w tym dniu kwiatów. A to jest także ich czas. Po chwilach, w których zachwycamy się każdym kolejnym pąkiem, gdy przystajemy przy każdej kwitnącej gałęzi nie ma już śladu. Teraz podziwiać możemy kwiaty w pełni rozwinięte. Pokazujące nam w ten sposób jak wygląda piękno absolutne.

Bukiet i dekoracje ślubne muszą wyglądać idealnie przez jeden, dwa dni. Otwiera to przed nami wiele możliwości.
Możemy korzystać z kwiatów, które nie są szczególnie trwałe. Są jednak powalająco piękne.


 

JASKIER
(Ranunculus)

Bez problemu dostać je możemy w kwiaciarniach od wczesnej wiosny, aż do jesieni. Ich delikatne, lecz bardzo gęsto ułożone płatki dają wrażenie miękkości. Kwiaty te uprawiane są w specjalnych hodowlach. Dzięki temu możemy cieszyć się nimi w różnych odcieniach. Do bukietów ślubnych najbardziej pasowały będą te białe czy w odcieniach pudrowego różu. Łodygi jaskrów są bardzo delikatne. Warto usztywniać je drutem. Uchroni je to przed złamaniami.

ZAWILEC
(Anemone)

To kolejny z kwiatów, który z powodzeniem może znaleźć się w naszym ślubnym bukiecie. W ogrodzie u babci szukać możecie go od maja do lipca. Kwiaciarnie mają go w swojej ofercie znacznie dłużej. Charakteryzuje go czarny środek.
I to właśnie on najbardziej przykuwa naszą uwagę. Kolory, w jakich występuje to biel, róż, błękit, fiolet, bordo czy żywa czerwień. Kwiaty te są bardzo wrażliwe na słońce. Jeśli zależy nam na tym, by zachowały swój kolor na dłużej zadbajmy o to, by nie pozostawały w bezpośrednim kontakcie z promieniami słońca.

PIWONIA
(Paeonia)

Do tej pory nie wiem czy bardziej kocham ją za to jak pachnie, czy jak wygląda.
Maj i czerwiec to miesiące,  w których podziwiać możemy ją w pełnej okazałości. Bez wątpienia piwonia jest w ostatnich latach królową serc naszych panien młodych. Najbardziej powalające będą bukiety, w których znajdą się piwonie będące w różnym stadium rozwoju. Te już otwarte całkowicie i półotwarte – dopełnione pąkami. Piwonia należy do grupy kwiatów tych zdecydowanie silniejszych. Choć z wyglądu delikatna – w wazonie potrafi przetrwać nawet do 10 dni.

EUSTOMA WIELOKWIATOWA
(Eustoma grandiflorum)

Delikatna, a zarazem silna. Potrafi zachować świeżość i świeży wygląd nawet przez 8 dni. Idealna jako wypełnienie czy samodzielny bukiet. Dzięki gęstym kwiatostanom wystarczą dwie bądź trzy gałązki do stworzenia pięknego, okazałego bukietu. Pamiętajmy, aby nie ustawiać jej w pobliżu owoców. Jest bardzo wrażliwa na wydzielany przez owoce etylen.


Obecne ślubne trendy narzucają nam odłożenie na bok linijki, z której jeszcze nie tak dawno korzystaliśmy przez cały czas. Nie wszystko musi być dziś równiutkie i idealne. Tworzone przez florystów z wielką pieczołowitością kwiatowe kule odchodzą już w niepamięć. Dziś cenimy sobie lekkość i naturalność. I dokładnie takie powinny być ślubne bukiety. Subtelne, ale podkreślające nasz charakter i naszą osobowość. Nie bójmy się zabawy kolorami. Łączmy różne odmiany.

Dzięki temu nasz bukiet będzie wyglądał na szczęśliwy!

 

Zdjęcia: Pinterest

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *