Will you marry me?

Will you marry me?

Nie jesteśmy materialistkami i przecież tak naprawdę to wcale nie on jest najważniejszy. Miłość, bliskość, przywiązanie, poczucie bezpieczeństwa, szczerość, wspólne plany na przyszłość. To się liczy. Skoro tak to dlaczego to właśnie do niego przywiązujemy tak wielką wagę? Dlaczego tak na niego czekamy? Dlaczego zastanawiamy się jaki będzie i kiedy go dostaniemy? W jakich okolicznościach?
Czy będzie to owiane tajemnicą czy czegoś się domyślimy? Czy będzie nam pasował do biżuterii, którą mamy już w swoich szkatułkach? Czy będziemy mogły nosić go na codzień czy będzie nam go szkoda?

Pytań jest mnóstwo i różne są na nie odpowiedzi. Pierścionków zaręczynowych jest tyle, ile gustów. Jedne z nas będą zachwycone tymi okazałymi, inne z nas zauroczone zostaną przez te malutkie, delikatne, subtelne. 

Historia pierścionka zaręczynowego rozpoczyna się już w wieku XIII. Papież Innocenty III stwierdził wtedy, że zaręczyny od ślubu muszą zostać oddzielone odpowiednio długim czasem. Początkowo pierścienie te były nadzwyczaj proste. Robiono je z metalu lub żelaza. Dopiero w 1477 roku po raz pierwszy kobieta obdarowana została diamentem. Była to wybranka austriackiego arcyksięcia Maksymiliana. To właśnie on uznany został za prekursora tego zwyczaju. Dopiero w latach 30 XX wieku zwyczaj ten stał się powszechny wśród wszystkich,
bez względu na przynależność klasową czy warstwę społeczną. 

Jedni z nas mogą pozwolić sobie na wyszukane i bardzo drogie pierścionki. Inni zmuszeni są twardo stąpać po ziemi i muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Poniżej propozycje pierścionków dla obu grup. Droższe i tańsze. Takie, które łatwo można dostać w Polsce
i takie, których zdobycie wymaga pewnego wysiłku. 

 

TIFFANY&CO

Tiffany Blue to kolor, który znamy wszystkie. Podobnie jak większość z nas – kojarzy istniejącą od 1837 roku amerykańską markę.
To oni, jako pierwsi niemal 100 lat temu wypuścili na rynek pierścionek zaręczynowy, który uchodzi dziś za symbol, kanon i obiekt westchnień kobiet na całym świecie.
Po oszlifowaniu kamień osadzony jest w oprawie z platyny lub złota. Gniazdo, w którym zostaje umieszczony składa się z 6 zębów.
To właśnie ta konstrukcja sprawia, że kamień otoczony dużą ilością światła ukazuje swój niepowtarzalny błysk. Każdy z pierścionków wykonywany jest ręcznie, a używane do tego materiały cechują się najwyższą jakością.

Przykładowa cena za pierścionek z diamentem 0,25 karata rozpoczyna się od 1700 euro,
1 karat natomiast to kwoty sięgające od 10 000 euro w górę.


 

OLIVE AVE

Olive Avenue Jewelry to firma istniejąca na rynku od 35 lat. Zaistniała w 1981 roku jako The Diamond Consortium. Ich projekty cechują się delikatnością, subtelnością i.. różowym złotem. W takiej kolorystyce zachowane są wszystkie pierścionki z kolekcji.
To właśnie ich projekty najlepiej wpisują się w światowe trendy ślubne ostatnich miesięcy.

 

1. Violet – $1495 2. Penelope – $750  3. Lana – $985  4. Reese – $1150  5.Florence – Od $1070 do $3650 6. Bridget – $820.


 

APART

Początki firmy sięgają roku 1977, kiedy to Adam Rączyński założył warsztat jubilerski. W roku 1983 do Adama Rączyńskiego dołączył jego brat, Piotr. Wtedy też powstała nazwa APART – z połączenia pierwszych liter imion właścicieli: Adama i Piotra Rączyńskich z oznaczającym w wielu językach sztukę słowem art. Jest to jedna z bardziej znanych marek biżuterii w Polsce.
Ich kolekcje od zawsze cechuje ponadczasowa klasyka.

 

1. 559 zł. 2. 4 190 zł. 3. 1 349 zł. 4. 629 zł. 5. 7 990 zł. 6.  689 zł


 

YES 

Rok 1981 – wakacyjna praca przy produkcji biżuterii przeradza się w pasję. Z miłości do projektowania i wykonywania ozdób powstaje zakład rzemieślniczy, który dwa lata później otrzymuje nazwę YES Biżuteria. W 1993 roku w Poznaniu otwarte zostają pierwsze salony sieci, która dziś ma ich w Polsce około 140. To marka, która podąża za światowymi trendami i nie pozostając w tyle za najnowszymi trendami oferuje swoim klientom to, co najlepsze na rynku.

1.Jubile – złoto, topaz, diamenty – 2195 zł.  2. Złoty pierścionek z diamentem – 1149 zł.  3. Metropolitan – pierścionek z diamentami – 3 495 zł.  4. Eternel – złoto i diament – 2295 zł. 5. Jubile – złoto, błękitny topaz i diamanty – 2195 zł.
6. Szafir i diamenty – 1995 zł.


Jeśli macie jakieś swoje ukochane i wyszukane pierścionki, kolekcje czy marki bardzo chętnie się o nich dowiemy.
Musicie nam je pokazać!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *